„Uczestniczki wykładu dr Alicji Długołęckiej, otwierającego nasze Centrum, usłyszały o nowym podejściu do języka służącego opisywaniu ludzkiej seksualności, w którym zmienia się podejście do pojęcia dziewictwa.”
—
„16 i 17 czerwca na terenie hali Expo działać będzie 25 centrów tematycznych. Odwiedzający znajdą w nich mnóstwo wydarzeń, które przygotują lokalne naukowczynie, społeczniczki, nauczycielki, lekarki, prawniczki, kobiety.”
—
Anna Jurek i Magdalena Kołacz, edukatorki Fundacji Nowoczesnej Edukacji SPUNK opowiadają o co chodzi w edukacji seksualnej, czemu jest ważna i dlaczego powinna być powszechna.
—
Skąd się wziął pomysł na edukację seksualną w łódzkich szkołach? Z jakimi pytaniami może zetknąć się edukator seksualny? Takie i inne zagadnienia zostały poruszone podczas wywiadu przeprowadzonego w Radiu Żak Politechniki Łódzkiej przez Martę Madejską.
http://lodzkagazeta.pl/nie-tylko-ogorek-i-prezerwatywa/
—
Szkoła ma za zadanie edukować. Każdego. Wszechstronnie. Skąd się wzięła edukacja seksualna w łódzkich szkołach? Zapraszam do zapoznania się z krótką historią opisaną na stronie „Na temat” w dniu 03.02.2015r.
—
W dniu 05.11.2014r. na stronie Radia Łódź ukazała się nota prasowa dotycząca edukacji seksualnej w łódzkich szkołach. Dlaczego zagadnienie to wzbudza tak duże kontrowersje wśród niektórych radnych? Kto i kiedy podejmie decyzje wiążące dotyczące dla programów profilaktyki zdrowia w łódzkich szkołach? O tym wszystkim w artykule. Zapraszam do lektury.
https://www.radiolodz.pl/posts/9511-kontrowersje-wokol-edukacji-seksualnej-w-lodzkich-szkolach
—
Walka o edukację seksualna w łódzkich szkołach to myśl przewodnia artykułu z dnia 31.10.2014r. Polecam lekturze.
—
Po raz drugi, Fundacja wygrała konkurs na realizację zadania „Edukacja nastolatków w zakresie świadomego rodzicielstwa oraz profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową w ramach zadania „Profilaktyka ciąż wśród nastolatek, chorób przenoszonych drogą płciową, w tym profilaktyka HIV” ogłoszonego przez Urząd Miasta Łodzi. Oto artykuł z 30.04.2014r.
—
W dniu 29.04.2014r. ukazał się artykuł dotyczący rozstrzygnięcia konkursu UMŁ na prowadzenie zajęć z edukacji seksualnej. Zapraszamy do lektury.
—
Urząd Miasta Łodzi ogłosił kolejny konkurs na prowadzenia zajęć z edukacji seksualnej. Zapraszam do zapoznania się z artykułem z 12.03.2014r.
—
W dniu 12.03.2014r. na stronie Radia Łódź ukazał się artykuł dotyczący edukacji seksualnej w łódzkich szkołach. Jakie wymogi i nowości w programie zaproponował tym razem Urząd Miasta Łodzi? Zapraszam do zapoznania się z artykułem.
https://www.radiolodz.pl/posts/2841-edukacja-seksualna-w-lodzkich-szkolach-miasto-oglasza-konkurs
—
Dn. 13.02.2014r. w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł dotyczący zajęć z edukacji seksualnej w Łodzi. W październiku 2013r. odbył się konkurs na prowadzenie zajęć, ale do tej pory się nie został rozstrzygnięty. Szeroko dyskutuje się, czym jest to spowodowane i jak się zakończy.
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,15446753.html
—
Łódź prekursorem w edukacji seksualnej. Dlaczego? Zapraszam do zapoznania się z artykułem z dnia 24.12.2012r.
—
W dniu 14.12.2012r. na łamach gazety Newsweek ukazał się artykuł „Łódź dokonała przełomu”. W jakiej dziedzinie? Zapraszam do lektury
—
Dn. 14.11.2013r. w Opolu odbyło się spotkanie dotyczące wprowadzenia programu „Profilaktyki ciąż i (przed)wczesnego macierzyństwa dla nastolatek” w opolskich szkołach, gdzie Anna Jurek opowiadała jak działa podobny projekt w łódzkich szkołach. Projekt został zaproponowany przez jedną z opolskich radczyń , Beatę Kubicę i wzbudził poruszenie wśród radnych, którzy uważają, że wychowanie do życia w rodzinie wystarczająco przygotowuje uczniów na temat profilaktyki ciąż oraz (przed)wczesnego macierzyństwa.
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14961316,W_Lodzi_taki_program_juz_dziala.html#TRrelSST
—
W dniu 3.11.2013r. w łódzkim wydaniu Gazety Wyborczej pojawił się tekst o działaniach Fundacji w zakresie wydawania łódzkiej gazety społecznej Miasto Ł. Gazeta jest miesięcznikiem. Wydawana jest w 10.000 egz. i podejmuje tematy lokalne.
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14886117,Bedzie_nowy_lodzki_miesiecznik___Obywatelski_.html
—
W dniu 17.10.2013r. w Dużym Formacie, dodatku do Gazety Wyborczej ukazała się wypowiedź naszej edukatorki – Anny Jurek, o tym jak powinna wyglądać edukacja seksualna w poszczególnych etapach rozwoju dziecka.
—-
W dniu 11.10.2013r. ukazał się artykuł w Gazecie Wyborczej dotyczący nowego konkursu na zajęcia z zakresu „Profilaktyki ciąż wśród nastolatek i chorób przenoszonych drogą płciowa w tym profilaktyki HIV.” ogłoszonego przez Urząd Miasta Łodzi. Szeroko dyskutuje się kto i jak powinien realizować zadanie. Rozstrzygnięcie konkursu na początku listopada.
—-
Fundacja Nowoczesnej Edukacji „Spunk” zaproponowała władzom Katowic i Gliwic, że przeprowadzi w szkołach zajęcia z edukacji seksualnej. Urzędnicy nie byli zainteresowani ofertą, bo w ich miastach „taki problem nie występuje”.
—–
Akcja walentynkowa „Tak! dla przyjaznej opieki zdrowotnej” była częścią łódzkiej odsłony akcji One Bilion Raising. Tańczyliśmy w akcie sprzeciwu wobec przemocy względem kobiet i dziewcząt na całym świecie:
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,13404413,Plac_Wolnosci__Kobiety_tancza_przeciwko_przemocy.html
—–
Jakie pytania mogą zadawać na zajęciach z edukacji seksualnej gimnazjaliści? Czy edukatorzy znają odpowiedzi na wszystkie pytania? Co dalej z programem edukacji seksualnej w łódzkich szkołach? O takich właśnie zagadnieniach mówi artykuł z Gazety Wyborczej.
http://wyborcza.pl/1,76842,13101375,Lodzkie_lekcje_o_seksie.html
—–
W pojęciu młodzieży funkcjonuje wiele mylnych przekonań dotyczących sfery seksualnej człowieka. Skąd się biorą? Czemu plotki i niedomówienia kierują ludzkim życiem?
—–
Kogo nauczają edukatorzy Fundacji SPUNK? Jakie są zasady kwalifikacji szkół do programu? Czemu ten program służy? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule do którego link zamieszczamy poniżej.
—–
I możemy powiedzieć z dumą, że nie do jednej a do ponad dwudziestu. Dzięki temu, że Fundacja Nowoczesnej Edukacji wygrała konkurs organizowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ, stanie się możliwym aby podstawowa wiedza o płciowości i seksualności człowieka trafiła do młodzieży, która naprawdę tego potrzebuje.
—–
Skąd się biorą pytania o seks? Kto je najczęściej zadaje? Czy wiedza na TEN temat w ogóle jest człowiekowi potrzebna? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule zamieszczonym na www.kobiety.lodz.pl, author: Rahat Abdyhalikova.
http://kobiety.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2845&Itemid=29
—–
Czy zajęcia z edukacji seksualnej są obowiązkowe? Kto może brać udział w tych zajęciach? Kto tak naprawdę stoi na drodze młodzieży do zdobywania rzetelnej wiedzy? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć Anna Jurek i Aleksandra Dulas – edukatorki seksualne.
http://dziendobry.tvn.pl/lodz-zaplaci-za-edukacje-seksualna-w-szkolach,48801,n.html
—–
W poniedziałek 11.06.2012 mury Urzędu Miasta Łodzi gościły dwie zaangażowane społecznie fundacje chcące propagować nowatorskie metody edukacyjne wśród młodzieży. Gospodarzami wydarzenia były Fundacja Jaskółka oraz nowo powstały SPUNK Fundacja Nowoczesnej Edukacji. W konferencji pod tytułem „Współczesna szkoła. Współczesny nastolatek. Współczesna Edukacja Seksualna” uczestniczyli również licznie przybyli przedstawiciele łódzkich placówek edukacyjnych oraz mediów.
http://m.lodz.gazeta.pl/lodz/1,106512,11911531,Jak_maja_wygladac_lekcje_o_seksie_w_szkolach_.html